Parafia Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego M. Klareta

Ogoszenia duszpasterskie

na II niedzielę adwentu „C”, 9 grudnia 2018

1. Dzisiaj w drugą niedzielę adwentu słyszymy wezwania św. Jana Chrzciciela aby przygotować drogę Panu, niech to będzie dla nas przynagleniem do dobrego wykorzystania czasu adwentu.

2. Zapraszamy na niedzielne nieszpory na godz. 17.15. W dni powszednie adwentu odprawiamy Msze św. roratnie, o godz. 7.15 i 18.00, w soboty o godz. 8.00. Zachęcamy, szczególnie dzieci z lampionami i serduszkami dobrych uczynków i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

3. Dziękujemy za modlitwę oraz ofiary złożone do puszki, jako wyraz naszej łączności z Kościołem na Wschodzie, który wspieramy tradycyjnie w II niedzielę adwentu.

4. Serdecznie zapraszamy osoby samotne do udziału w wieczerzy wigilijnej w naszej wspólnocie zakonnej, w dniu 24 grudnia o godz. 17.00. Prosimy o zgłaszanie udziału w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 20 grudnia.

5. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce; Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny w tym dniu. W czwartek także wspominamy św. Łucję, a w piątek św. Jana od Krzyża. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

6. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia o godz. 16.00, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 na spotkanie formacyjne do kościoła.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, świece wigilijne Caritas, kartki świąteczne wytworzone przez scholę młodzieżową i uczniów szkoły specjalnej oraz sianko na stół wigilijny. W zakrystii i kancelarii można nabyć opłatki.

8. Zapraszamy do oglądania rozważania na II niedzielę adwentu, na naszym parafialnym kanale w serwisie YouTube. Dzisiejsze rozważanie prowadzi o. Marcin Kowalewski CMF.

9. Miłosierdziu Bożemu polecamy parafian zmarłych w tym tygodniu i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Na cały ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Dodano: 2018-12-10 15:45:28