Parafia Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego M. Klareta

Ogoszenia duszpasterskie

na uroczystość Trójcy Świętej „C”, 16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Wszystko co czynimy w życiu, czyńmy w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, powierzając wszystko wszechmocy Pana Boga.

2. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. A po Mszy wieczornej zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie.

Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej.

3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W tym dniu jesteśmy zobowiązani nie tylko do udziału w procesji, ale przede wszystkim do uczestnictwa we Mszy św. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.00 po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy, i o godz. 18.00. O godz. 17.15 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała:
1 ołtarz – Koło Misyjne i Żywa Róża Żeńska,
2 ołtarz – Żywa Róża Męska,
3 ołtarz – Chór Parafialny i Caritas,
4 ołtarz – Rycerstwo Niepokalanej.
Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania na procesji.

4. Msze św. na zakończenie roku szkolnego:
W poniedziałek o godz. 8.00 – klasy IV – VIII SP
We wtorek o godz. 8.00 – klasy I – III SP
W środę o godz. 8.00 – Gimnazjum

5. Spotkanie rodziców dzieci kolonijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 300zł.

6.Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w organizację festynu parafialnego a zwłaszcza sponsorom –miedzy innymi można było wylosować 2 rowery o wartości 2 tys. zł , pralkę za 1 tyś zł , tablet, odkurzacz , maszynę do szycia , maszynkę elektryczną do mięsa, 2 hulajnogi, grill elektryczny, opiekacz i wiele atrakcyjnych przedmiotów. Dziękujemy też za przekazanie 2 000 zł na potrzeby festynu i lodów , oraz wszystkie inne rzeczy.

Dochód z festynu który został przekazany o. Łabędziowi na kolonie dla dzieci, po odliczeniu kosztów , to; z losów za fanty 4 300 zł , z bufetu 2 355 zł, z grilla 2 350zł z lodów 1 869 zł, z malowania twarzy 178, ze zdjęć 60 zł w sumie netto 10 045 zł. W imieniu dzieci i ich rodziców składamy Bóg.

7. Można odebrać zamówione wcześniej filmy z I Komunii św. Kontakt w zakrystii u o. Andrzeja.

8. Do końca czerwca trwa zbiórka wiosenna na potrzeby parafii w wysokości 30zł. z przeznaczeniem na spłatę długu za nagłośnienie w naszej świątyni. Rodzinom, które już złożyły ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

10. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych w tym tygodniu: + Czesława STAWIŃSKIEGO, Annę LAR, Lucynę ROGALSKĄ, AURELĘ SKOTOWSKĄ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych Bożych darów, a wszystkim błogosławionej niedzieli. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Dodano: 2019-06-19 16:34:43