Parafia Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego M. Klareta

Ogoszenia duszpasterskie

na XXVIII niedzielę zwykłą "B" 14.10.2018r.

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: Co mam czynić aby osiągnąć życie wieczne? On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić, abyśmy wypełniając je, osiągnęli zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 18-ty Dzień Papieski, a we wtorek 16 października będziemy wspominać 40-tą rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Zachęcamy do złożenia ofiary do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik Papieża Polaka. Fundacja wspiera edukację zdolnej ale ubogiej młodzieży.

3. Dzisiaj w dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców i otaczamy ich naszymi wdzięcznymi modlitwami.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy z Avila – dziewicy i dra Kościoła, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika, w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty – tego dnia modlimy się w intencjach pracowników służby zdrowia, w sobotę św. Jana z Kęt – kapłana i profesora Akademii Krakowskiej.

Jubilatom i solenizantom życzymy wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i dobrego zdrowia.

5. Za tydzień, 21 października – Niedziela Misyjna – ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje – już teraz składamy serdeczne podziękowania; dziękujemy również za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii.

6. Przypominamy, że odpust parafialny ku czci św. Antoniego M. Klareta będzie miał miejsce 28 października na Mszy o godz. 12.00; w dniu tym nie będzie Mszy o godz. 13.15. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy codziennie: od poniedziałku do piątku, dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15; w sobotę po Mszy o godz. 8.00; w niedzielę o godz. 17.15.

W każdą niedzielę zapraszamy: dorosłych na sumę na godz. 9.00; dzieci na godz. 10.30; młodzież na godz. 12.00; pozostałe Msze bez zmian.

8. Zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa od tego roku ulega wydłużeniu okres formacji do sakramentu bierzmowania, dlatego kandydaci z klas 7 i 8 szkoły podstawowej rozpoczynają swoją formację w listopadzie. Zapisy od poniedziałku 15 października do końca miesiąca w kancelarii parafialnej. Konieczny jest akt chrztu.

9. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki jednorazowe, czyli na Mszę i różaniec za zmarłych odprawiane w dniach od 2 – 9 listopada. Wypominki całoroczne będą przyjmowane w późniejszym terminie.

10. Twa jesienna zbiórka na potrzeby parafii – 30 zł od rodziny. Ofiary można składać w zakrystii lub w kancelarii. Bóg zapłać.

11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na misje: do puszki – 991,50 zł, na tacę – 156 zł. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy.

13. W naszej wspólnocie zakonnej w dniach 19-21 października będzie miała miejsce wizytacja prowincjalna; w związku z tym zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych na krótkie spotkanie, dzisiaj po wieczornej Mszy Św.

14. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych parafian: Józefa MACIASZCZYKA, Stefana KACPRZAKA, Benedykta JASIŃSKIEGO. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

15. Na cały tydzień pracy i obowiązków przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Dodano: 2018-10-14 02:29:34