Bierzmowanie 2018

UWAGA! W dniach 17-18 lutego w ramach przygotowania do bierzmowania wyjeżdżamy do Wierzchów k. Koluszek na Dzień Skupienia. Oto więcej danych:

Niech zstąpi Duch Twój!

Aby wziąć udział w wyjeździe należało zapisać się na listę. Obecnie jest zapisanych około 10 osób, więc jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wszystkie więc osoby, które już dokonały zapisu, powinny pobrać FORMULARZ zgody rodziców, następnie podpisany przez rodziców dostarczyć do kancelarii parafialnej i dokonać wpłaty w ciągu tego tygodnia. Dla przypomnienia - koszt wyjazdu wynosi 30 zł.

Oto kilka szczegółów wyjazdu. Termin: 17-18 lutego 2018, Wyjazd: 17 lutego godz. 9.00 z pod kościoła, Powrót: 18 lutego, po południu po kościół. Trzeba zabrać śpiwór.

Cykl spotkań,także i w tym roku, doprowadzi kandydatów do świadomej decyzji co do chęci przyjęcia tego sakramentu, który przecież nazywany jest także "sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej". Kandydaci zostaną ocenieni na podstawie zapisów w "indeksie" oraz rozmowy z animatorem. W dopuszczaniu kandydata bierze się szereg czynników, które wskazują jego na chrześcijańską dojrzałość. Zdajemy sobie jednak sprawę, że pewne kryteria pozostają nieuchwytne i dopiero stanięcie w obliczu próby wiary, gdzie ceną za jej wyznawanie może być nawet życie może pokazać prawdziwą wartość kandydata jako chrześcijanina

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię!

Niemniej jednak, pewne stałe kryteria mogą wskazać ogólna postawę kandydata, jako mniej lub bardziej gotowego do podjęcia prawdziwego chrześcijańskiego życia. Takim kryterium jest życie sakramentalne i zaangażowanie w życie lokalnego Kościoła, czyli parafii.

Życie sakramentalne pozwala człowiekowi dotknąć rzeczywistości nadprzyrodzonej. To bardzo ważne, ponieważ wiara w Boga jest właśnie relacją z rzeczywistością nadprzyrodzoną. To dzięki sakramentom człowiek staje się godny spotkania z Bogiem, mimo doświadczenia własnej słabości i grzeszności. Rozumiemy je bardziej jako lekarstwo na ludzką grzeszność niż na tzw "nagrodę za dobre sprawowanie". Dojrzały chrześcijanin regularnie przystępuje do sakramentów pojednania i komunii św. właśnie po to, by doświadczyć oczyszczającego działania Bożego Miłosierdzia.

Udział w życiu Kościoła lokalnego pozwala z kolei widzieć siebie jako członka wspólnoty zbawionych, jako część Ciała Chrystusa, pozwala spełniać uczynki miłosierdzia oraz stać się apostołem - stosownie do swojego powołania w Kościele.

Autor: Admin       Dodano: 2016-09-23 10:27:44       Zmieniono: 2018-01-27 23:36:36