Instalacja nowego Proboszcza – Parafia Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego M. Klareta

Instalacja nowego Proboszcza

W niedziel 11 wrzenia 2016 roku, licznie zgromadzeni parafianie powitali o. Piotra Boronia CMF, ktry w obecnoci dziekana dekanatu Teofilw-ubard, Ks Jarosawa Kaliskiego, obj kanonicznie funkcj proboszcza w naszej parafii.

O. Piotr Boro CMF

O. Piotr Boro jest kapanem od 25 lat. Co znamienne, swoje kapastwo zaczyna od posugi duszpasterskiej w naszej parafii, w czasach, kiedy rozpoczynaa swoj dziaalno. Nastpnie by odpowiedzialny za referat powoaniowy, prowadzi posug misyjn na Wybrzeu Koci Soniowej, nastpnie zosta wybrany przeoonym Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynw i peni t posug przez 4 lata; po jej zakoczeniu by odpowiedzialny za referat misyjny przyczyniajc si wydatnie do jego rozwoju, po 6 latach nowy Zarzd Prowincjalny ustanowi go proboszczem w Krzydlinie Maej, gdzie posugiwa a do koca sierpnia 2016 roku, kiedy wszed w ycie dekret nowego Przeoonego Prowincjalnego.

O. Piotr Boro nowym Proboszczem

Na pocztku Mszy w. Ks. Dziekan przedstawi osob o. Piotra oraz odczyta podstaw prawn, na jakiej bazuje ustanowienie nowego proboszcza. O. Piotr zosta przywitany chlebem i sol przez przedstawicieli rady parafialnej, zoy i podpisa wyznanie wiary, oraz otrzyma symboliczne klucze do kocioa. Od tej pory bdzie formalnie i zgodnie z prawem Kocioa reprezentowa parafi, odpowiada za jej majtek oraz za posug duszpastersk wobec wiernych.

Galeria: Instalacja nowego Proboszcza

Autor: Admin       Dodano: 2016-09-11 20:55:07       Zmieniono: 2016-09-12 06:08:15