Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Ogłoszenia
z dnia: 02.10.2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 27. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 02.10.2022

Jutro Msza św. wieczorna w intencji Misji i Misjonarzy a po Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego. We wtorek o godz. 16.30 Msza św. pogrzebowa. W środę o godz. 17.00 różaniec wypominkowy roczny połączony z nabożeństwem różańcowym.

Żywa Róża

W piątek 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Pa-tronki wszystkich należących do Żywego Różańca. Spotkanie członków Żywego Różańca w piątek po Mszy św

Nabożeństwa różańcowe

Od soboty 01 października nabożeństwo różańcowe każdego dnia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.15. W soboty po Mszy św. o godz. 8.00. Dla dzieci i kandydatów do bierzmowania różaniec w poniedziałki, środy i piątki również o godz. 17.15. We wtorki różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca. W czwartek Rycerstwo Niepokalanej.

Pierwsza niedziela miesiąca

Dzisiaj po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różań-cowych o godz. 7.00 i 9.00.

Zbiórka

Dzisiaj w całej Archidiecezji jest zbiórka ofiar do puszek na seminarium Duchowne

Modlitwy pierwszych dni miesiąca

Pierwszy czwartek

W czwartek o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe, które odmówimy w intencji powołań. Msza św. o godz. 18.00 z udziałem ministrantów, lektorów i ich rodziców. Będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. spotkanie ministrantów, lektorów i rodziców w salce.

Pierwszy piątek

W pierwszy piątek o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe. Po różańcu Komunia pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź podczas porannych Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00.

Żywy Różaniec

W sobotę 8 października odbywa się Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.15.

Spotkania młodzieżowe

W każdy piątek o godz. 19.00 będą się odbywać cyklicznie spotkania młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych na piątkowe spotkania.

Uroczystości diecezjalne

W środę 5 października w Łodzi uroczystość św. Faustyny Kowalskiej Głównej Patronki Miasta. O godz. 18.00 w kościele św. Faustyny uroczystość odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś. Po Mszy św. procesja z relikwiami do Katedry, gdzie zostanie odnowiony Akt zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

Katecheza biblijna

Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w środę tj. 28 września po wieczornej Eucharystii do sali misyjnej.

Obiady w szkołach

W puszce Judy Tadeusza w miesiącu wrześniu było 1089 zł. W miesiącu październiku parafia będzie opłacać czwórce dzieci obiady w szkołach. W październiku będzie to 532 zł.

Zbiórka

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

Wspólnota Wieczernik

Członkowie Wspólnoty Wieczernik są zaproszeni na Mszę św. sprawowaną 8 października o godz. 12.00 w kościele św. Antoniego, która rozpocznie nowy rok formacji duchowej.

Ukraina

Parafia organizuje zbiórkę kaszy i ryżu w opakowaniach kilogramowych lub półkilogramowych. Produkty będą przewiezione na Ukrainę.

Zbiórka jesienna

Kto chciałby złożyć ofiarę na kościół podczas zbiórki jesiennej, która potrwa do koń-ca listopada, może to uczynić w zakrystii po Mszach św. albo w kancelarii. Zbiórka w całości będzie przeznaczona na olej opałowy do ogrzewania kościoła. Bóg zapłać

Pielgrzymka

Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 21 do 28 kwietnia 2023 r. Koszt 5100zł. + 110$. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

Pragniemy zorganizować również wyjazd do Warszawy, w listopadzie do Świątyni Opatrzności, Grób błogosławionego Jerzego i Muzeum Powstania Warszawskiego ale potrzebujemy wiedzieć ile będzie osób, by zamówić bilety do muzeum…. Ewen-tualnie prosimy o zapisy w tym tygodniu.

Zmarli parafianie

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jolanta TOMCZAK l.73, Bartłomiej PAWLAK l.25, Jan STACHURSKI l.88