Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Aktualności
Lipiec i sierpień w parafii W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00 i w niedzielę o godz. 13.15. Kancelaria czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od godz. 15.00 do godz. 17.00. W sprawach pilnych po Mszy św. wieczornej i porannej w zakrystii.
Lipiec Gdyby miesiące posiadały herby, lipiec powinien otrzymać jako godło złotą pszczołę. Piękny i zaszczytny znak. Według prastarych wierzeń ludowych, pszczoła (w niektórych częściach Polski lud wymawia: pczoła) nie jest zwyczajnym owadem jak osy czy bąki. Posiada duszę nieśmiertelną, człowieczej równą. Nie wolno zabijać pszczoły, podobnie jak bociana lub jaskółki. Za czasów wczesnopiastowskich w razie zgonu gospodarza lub narodzin syna krewni obowiązani byli oznajmić o tym pszczołom, choćby zdarzenie miało miejsce w zimie, gdy roje spały w ciemniku. Toż samo czyniono w razie śmierci księcia panującego nad dziedziną. Wosk od pszczół jarych miał własności odczyniania uroku.